levné notebooky
Notebooky

Kde koupit levné notebooky?

Přenosné počítače přinesly skutečnou revoluci, pokud jde o způsob, jakým jsou počítače obecně používány. Vzhledem k tomu, že jsou mobilní a nejsou vázány na stůl, tj. na jedno místo, lze je snadno použít v práci, na dovolené, na univerzitách nebo ve škole. Jediným problémem je, že jsou velmi drahé, což znamená, že zákazníci často hledají způsob, jak koupit levné notebooky. Jak to udělat?

Použité notebooky z druhé ruky

Nelze popřít, že pokud si někdo chce koupit levný notebook, jeho první kroky směřují na různé typy inzertních webů, kde si můžete koupit použitá zařízení. Jediným problémem je, že i když je jejich cena opravdu velmi atraktivní, nejde to ruku v ruce s kvalitou tamního vybavení. Jedná se o použité počítače, které jsou často o něco starší, silně opotřebované a už nejsou v dobré kondici. Samozřejmě jsou velmi levné, ale je takové řešení opravdu vhodné?

Repasované notebooky

Druhým, podstatně lepším nápadem, je jít do elektro obchodu, který nabízí počítače po pronájmu. Co jsou to za zařízení? Notebook po pronájmu byl majetkem společnosti, která zařízení zakoupila pro své zaměstnance. Jinými slovy, takový počítač se nepoužíval doma ke sledování filmů nebo hraní her, ale jako kancelářské vybavení. Samozřejmě to na jedné straně znamená docela pravidelnou a intenzivní práci, ale na druhé straně to znamená jistotu, že zařízení je poměrně nové – ne více než 3 roky staré a navíc ve výborném stavu, protože bylo v péči manažera IT vybavení společnosti po celou dobu.

Velkou nevýhodou takového zařízení je samozřejmě skutečnost, že je zjevně dražší než počítače od soukromých osob. Stojí však za tuto volbu? Samozřejmě ano, protože tímto způsobem si koupíte zařízení prakticky jako nové a za cenu použitého.